01.10.2023 - 17.12.2023
15:00

Výstava Václav Chochola 100 Venkov a periférie je jedním z cyklů výstav věnovaných výročí 100 let od narození výjimečného českého fotografa, uznávaného klasika výtvarné a portrétní fotografie.

Václav Chochola je znám jako fotograf portrétu slavných osobností. Jednou z výrazných a často publikovaných fotografií je například surrealistický malíř Salvator Dalí. Význačná a velmi cenná
je jeho dokumentární tvorba zachycující život obyčejných lidí, tradičních slavností či osudových momentů.

Výstava je unikátním projektem tohoto roku a je součástí několika výstav, které představují Václava Chocholu v českých galeriích nejen v Praze, ale i např. na zámku v Kladně a také v Třeboni.

Výstava v Třeboni představí Chocholovu venkovskou krajinu, městskou poetiku a v ní podobná zákoutí. Je nejen poctou 100 let od narození Václava Chocholy, ale také připomenutím přátelství a spolupráce s výtvarníkem, scénografem a všestranným umělcem Zdenkem Seydlem, rodákem Třeboně.

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 1. října 2023 od 15 hodin za přítomnosti dcery Blanky Chocholové a vnuka Marka Chocholy. Výstava potrvá do 17. prosince 2023. 

Během výstavy si můžete zakoupit v Domě Štěpánka Netolického katalogy, knihy, plakáty, pohlednice a fotografie Václava Chocholy.

Více k výstavám Václav Chochola 100 najdete aktuálně vždy i na http://www.vaclavchochola.cz/archiv.htm.