05.07.2020 - 26.09.2020
(CZ) 10.00–17.00

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zveme vás na výstavu sedUM , která představí průřez tvorbou sedmi českých umělců, jejichž osudem se stal animovaný film. Výstava bude v Domě Štěpánka Netolického k vidění od 5. července do 26. září 2020.

Díla výtvarníků, kteří navazují na práci legendárních tvůrců animovaného filmu Jiřího Trnky, Zdeňka Milera či Zdeňka Smetany, si návštěvníci budou moci v Třeboni prohlédnout celé léto. Své obrazy na výstavě bude prezentovat Maria Axamitová, která spolupracovala například na pohádce Štaflík a Špagetka, Zuzana Marešová Vorlíčková, ilustrátorka knih pro děti a pedagožka na Katedře animované tvorby na FAMU a Ivana Fašianoková Rakoušová, která je rovněž ilustrátorkou a působí v animačním studiu ČT. Trio autorek doplní díla Luďka Bárty, výtvarníka a režiséra seriálu Vynálezce Alva, který vznikl v České televizi, a režisérů a animátorů Víta Pancíře, Jiřího Plasse a Jiřího Tyllera.

Srdečně Vás zveme na poslední komentovanou prohlídku výstavy sedUM, která proběhne v sobotu 26. září v 15:30 v Domě Štěpánka Netolického. Galerií vás provedou autoři výstavy.