28.11.2019 - 05.01.2020
(CZ) 10.00–12.00 a 13.00–16.00

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dovolujeme si vás pozvat výstavu „Milý Ježíšku, chci být hodně hodný, jíst jablíčko a odpoledne spát.“ – Vánoce očima dětí i dospělých, která bude od 28. 11. do 5. 1. 2020 k vidění v přízemí Domu Štěpánka Netolického. Výstava vznikla ve spolupráci se Státním oblastním archivem v Třeboni.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 27. listopadu v 17.00 v Domě Štěpánka Netolického.

Původně křesťanské svátky narození Ježíše Krista se postupem času staly příležitostí k rodinným setkáním a vzpomínkám na své bližní. Drobná výstava Státního oblastního archivu v Třeboni ukáže, že Vánoce nemají jen duchovní rozměr, ale odrážejí se například i v komerční sféře a politice. Představí doklady o oslavách křesťanského svátku u nejvyšších společenských vrstev, ale výběrem exponátů nezapomene na slavení Vánoc u těch, které postihla bída, ani na ty, kteří nemohli trávit svátky se svými nejbližšími. Chybět nebudou dětské touhy zachycené v dopisech Ježíškovi, doklady o udržování tradic a pohlednice s přáním veselých svátků.