05.08.2020 - 04.10.2020

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Srdečně vás zveme na výstavu Daniely Šafránkové / Jihočeský ráj, která probíhá v kupeckém krámku Domu Štěpánka Netolického od 5. srpna do 4. října 2020.

Daniela Šafránková je česká malířka a spisovatelka. Absolvovala Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, poté vystudovala výtvarnou výchovu a pedagogiku na California State University. Pracovala jako učitelka v Praze a v Kalifornii, kde nějaký čas také žila. Malbě se věnuje od roku 1993. Preferuje techniku olejomalby na plátno. Její obrazy, plné tvarů a překypující barvami, se objevily také jako přebaly jejích tří románů vydaných v nakladatelství Argo. Inspiraci k tvorbě nachází v Kalifornii, v Praze, ale také v jižních Čechách, kde v posledních dvaceti letech našla svůj druhý domov. Právě ona jihočeská zákoutí můžete zhlédnout na výstavě Jihočeský ráj.

 

www.danielasafrankova.czweb.org