07.06.2019
(CZ) 18.00–22.00

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

V letošním roce se uskuteční jubilejní XV. ročník Festivalu muzejních nocí a v pátek 7. června 2019 se k němu připojí také Třeboň. Fenomén muzejních nocí patří v evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví, proto jsme velmi rádi, že i třeboňská Muzejní noc nabídne už potřetí zajímavý program.

Dům Štěpánka Netolického připravuje, kromě volné prohlídky stálé expozice, bohatý hudební program s vystoupeními žáků ZUŠ v Třeboni a koncertem barokní hudby v podání souboru Capella Infernata. Partnerem koncertu je Vojenský a špitální řád sv. Lazara Jeruzalémského.

V Muzeu a galerii Třeboň zažijete muzejní noc s posledním rožmberským vladařem Petrem Vokem.

Galerie buddhistického umění ve vodárenské věži zpřístupní stálou expozici tradičního buddhisticko-lámaistického obrazového umění Mongolska, Tibetu a Číny. Vstupy na komentované prohlídky budou ve skupinách max. 10 osob po 15 minutách. Atmosféru této výjimečné expozice podbarví hrou na tibetské mísy a planetární gongy Hana a Jan Marešovi. Po celý večer bude také volně přístupný meditační park “Zahrada soucitu”.

Komentované prohlídky nabídne i Galerie a čokolaterie Třeboň v marcipánu, s průvodcem se do stálé expozice podíváte v každou celou hodinu.

Volně přístupná bude také stálá expozice Domu přírody Třeboňska, kde bude pro děti a zvídavé dospělé připraven doprovodný program Příroda není žádná věda.

Muzejní noc v Třeboni bude probíhat od 18 do 22 hodin a bude ve všech objektech zdarma.