11.01.2020 - 01.03.2020
(CZ) 10.00–16.00

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu grafických prací Adama Panáčka, která je v Domě Štěpánka Netolického k vidění od 11. ledna do 1. března 2020.

Adam Panáček (*1993) studuje v grafickém ateliéru na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Jiřiho Lindovského a doc. Dalibora Smutného.
Zabývá se volnou grafikou a kresbou v převážně starých hlubotiskových technikách s mnohasetletou tradicí, jako je čárový lept, akvatinta a suchá jehla. Navazuje na tradici starých mistrů a české grafické školy. Věnuje se figurální tematice, kde sleduje souvztažnost i kontrast člověka v přírodě prostřednictvím atmosféry zachmuřeného světa rybářů.

Vystavený cyklus výlovů je inspirován jihočeskou krajinou, kde autor často pobývá již od dětství a částečně vznikal v Třeboni a jejím okolí. „Ke kraji Třeboňska a jeho rybníkům mě váže vztah od dětství. Zde se ve mně probudil hluboký a romantický cit nejen k rybaření, ale i k celé jihočeské krajině. Ať už šlo o ranní či večerní vysedávání s prutem na březích rybníků, řek a pískoven, nebo dětsky niterný prožitek při pozorování atmosféry podzimních výlovů. To vše se hluboce promítlo do záměrů mé výtvarné práce již od počátku studia na Akademii výtvarných umění v Praze,“ vysvětluje autor.