09.11.2018
17:30

V pátek 9. listopadu od 17.30 hodin v Domě Štěpánka Netolického budete mít možnost poprvé zhlédnout festival zimních sportovních, adrenalinových cestovatelských filmů. Je to takový zimní bratr známého outdoorového festivalu EXPEDIČNÍ KAMERA, který se u nás koná na jaře.

A co nás všechno čeká?

PROGRAM:

17.30 promítání „Hlavních filmů“

19.30 přestávka, občerstvení, výběr bonusového filmu

19.45 bonusový film

Hlavní promítací filmy jsou letos tři. Parta nadšenců má sen – sjet na kajaku nejseverněji položenou Grónskou řeku. Mrazivé podmínky však dělají z běžné vodácké expedice opravdu extrémní zážitek, těšte se na film Into Twin Galaxies. Všechny dobrodruhy, tuláky a samotáře zveme na film The Frozen road, který je pohledem do duše cyklisty, který se vydal úplně sám vstříc mrazivým pustinám severní KanadKdo by nesnil o tom být digitálním nomádem, žít tam, kde se nám zachce, dělat co nás zrovna napadne, třeba objevovat nedotčené balkánské svahy jako ve filmu In Gora.

Bonusové filmy si již tradičně vybíráme v přestávce podle navázaných uzlíků na provázku u každého z nabízených titulů. Na výběr bude z těchto filmů. Ve filmu Kámen, Nůžky, Vagus se dozvíte, jak vypadá příprava tréninkové skupiny Ondřeje Banka. Všechny dobrodruhy, tuláky a samotáře zveme na film The Frozen road, který je pohledem do duše cyklisty, který se vydal úplně sám vstříc mrazivým pustinám severní Kanady. Snímek Freezing je o dvojice surfařů a jejich výletu za vlnami omývající Island. O nostalgickém návratu na finskou řeku Ivalo vypráví film Lapin Kulta. Místo plavidla budou však v hlavní roli tentokrát lyže a sáně.

Jen upozorňujeme, že kapacita míst na promítání je omezena a místa si můžete rezervovat do 9. 11. do 12.00.

Na webu www.snowfilmfest.cz můžete pohodlně najít i další informace a podmínky, jak se zúčastnit soutěže o zajímavé ceny.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kontakt: Jana Vítková, 725 117 840, jana.vitkova@mesto-trebon.cz