07.06.2019
18.00–22.00

V letošním roce se uskuteční jubilejní XV. ročník Festivalu muzejních nocí a v pátek 7. června 2019 se k němu připojí také Třeboň. Fenomén muzejních nocí patří v evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví, proto jsme velmi rádi, že i třeboňská Muzejní noc nabídne už potřetí zajímavý program.

Dům Štěpánka Netolického připravuje, kromě volné prohlídky stálé expozice, bohatý hudební program s vystoupeními žáků ZUŠ v Třeboni a koncertem barokní hudby v podání souboru Capella Infernata. Partnerem koncertu je Vojenský a špitální řád sv. Lazara Jeruzalémského.

V Muzeu a galerii Třeboň zažijete muzejní noc s posledním rožmberským vladařem Petrem Vokem.

Galerie buddhistického umění ve vodárenské věži zpřístupní stálou expozici tradičního buddhisticko-lámaistického obrazového umění Mongolska, Tibetu a Číny. Vstupy na komentované prohlídky budou ve skupinách max. 10 osob po 15 minutách. Atmosféru této výjimečné expozice podbarví hrou na tibetské mísy a planetární gongy Hana a Jan Marešovi. Po celý večer bude také volně přístupný meditační park „Zahrada soucitu“.

Komentované prohlídky nabídne i Galerie a čokolaterie Třeboň v marcipánu, s průvodcem se do stálé expozice podíváte v každou celou hodinu.

Volně přístupná bude také stálá expozice Domu přírody Třeboňska, kde bude pro děti a zvídavé dospělé připraven doprovodný program Příroda není žádná věda.

Muzejní noc v Třeboni bude probíhat od 18 do 22 hodin a bude ve všech objektech zdarma.