11.01.2020 - 01.03.2020
10.00–16.00

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu grafických prací Adama Panáčka, která je v Domě Štěpánka Netolického k vidění od 11. ledna do 1. března 2020.

Adam Panáček (*1993) studuje v grafickém ateliéru na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Jiřiho Lindovského a doc. Dalibora Smutného.
Zabývá se volnou grafikou a kresbou v převážně starých hlubotiskových technikách s mnohasetletou tradicí, jako je čárový lept, akvatinta a suchá jehla. Navazuje na tradici starých mistrů a české grafické školy. Věnuje se figurální tematice, kde sleduje souvztažnost i kontrast člověka v přírodě prostřednictvím atmosféry zachmuřeného světa rybářů.

Vystavený cyklus výlovů je inspirován jihočeskou krajinou, kde autor často pobývá již od dětství a částečně vznikal v Třeboni a jejím okolí. „Ke kraji Třeboňska a jeho rybníkům mě váže vztah od dětství. Zde se ve mně probudil hluboký a romantický cit nejen k rybaření, ale i k celé jihočeské krajině. Ať už šlo o ranní či večerní vysedávání s prutem na březích rybníků, řek a pískoven, nebo dětsky niterný prožitek při pozorování atmosféry podzimních výlovů. To vše se hluboce promítlo do záměrů mé výtvarné práce již od počátku studia na Akademii výtvarných umění v Praze,“ vysvětluje autor.