25.04.2024
18 hod

Rádi bychom vás srdečně pozvali na inspirativní besedu s fotografem Janem Kypetem Smídem, která se koná ve čtvrtek 25.4. 2024 od 18:00 hodin.

Jan Kypet Smíd se s vámi podělí o své fascinující zážitky a dojmy z cesty po Severní Indii. Během svého putování prozkoumal nejen krásu krajiny, ale i rozmanitost kultur, tradic a životního stylu, které tuto část Indie charakterizují. Jan nám přiblíží nejenom vizuální bohatství této oblasti, ale také sdílí své osobní příběhy a setkání s místními lidmi, které ho nejvíce ovlivnily.

Tato beseda je skvělou příležitostí k tomu, abyste se podívali na Severní Indii očima dobrodružného cestovatele a talentovaného fotografa. Přijďte se nechat unést exotickou atmosférou a zároveň se dozvědět něco nového o bohaté kultuře této fascinující země.

Těšíme se na vaši účast!

Fotograf Jan Kypet Šmíd sám popisuje jeho putování s foťákem po Indii:

Když jsem se s mým foťákem vrátil na jaře 2023 ze severní Indie, bylo obtížné najít slova, která by tuto téměř měsíční cestu jednoduše
a jednoznačně vystihla. Strávil jsem skoro celý týden focením svátku Holi (svátek jara a barev) ve městě Mathura a jejím okolí – údajném rodišti bájného Krišny. Bujarost, vřelost a všeobecné veselí těchto oslav pak za několik dní vystřídaly zážitky neradostné.
Přesunul jsem se do města Váránasí, kde na některých březích posvátné řeky Gangy neustále probíhá spalování zesnulých hinduistů.
A tak jsem připravil fotografie, které zachycují Indii právě v těchto životních pólech.

Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 150 Kč zde